SIKÇA SORULAN SORULAR

Reklamveren

Genel Konular
Verdiğim reklamlar nerelerde yayınlanacak?
Verdiğiniz reklamlar, dünya çapındaki geniş yayıncı ağımızda bulunan ve sistemimiz tarafından kategorilerinizle en uygun / ilgili olarak görülen web siteleri / bloglar ile eşleştirilerek bu web siteleri üzerinde yayınlanacaktır. 
Dönüşümleri nasıl takip edebilirim?
Adnimo.com üzerinden verdiğiniz reklamların size Üyelik / Satış / Form Doldurma şeklinde geri dönüşlerini ve Kar / Zarar durumunuzu dönüşüm sistemi ile takip edebilirsiniz. Dönüşüm sistemini kullanmanız reklamlarınızı en doğru kitleye ulaştırabilmemiz açısından çok önemlidir.

Dönüşüm sisteminden gelen verileri kullanarak size daha çok dönüşüm sağlayan reklam alanlarında reklamlarınızın daha öncelikli çıkmasını sağlıyoruz. Reklamlarınızın en doğru şekilde yayınlanması için reklamınızı oluşturduktan sonra ilk işiniz dönüşüm kurulumunu sağlamak olmalıdır.

Sistem üzerinden 2 yöntemle dönüşüm takibi yapabilirsiniz.

Tracking Pixel/IFrame : En yoğun kullanılan dönüşüm takip türüdür. Bu metotta size vereceğimiz kodu reklam verirken hedeflediğiniz işlemin onay sayfasına koymanız gereklidir. Örneğin ürün satışı yapıyorsanız, müşterileriniz siparişi verdikten sonra karşısına gelen siparişiniz alınmıştır uyarısı ile birlikte yerleştirmeniz gereklidir.

Server2server : Bu dönüşüm takip türünde reklam linkinizin sonuna {track_id} değişkenini eklemeniz ve dönüşüm gerçekleştikten sonra bu değeri size özel link ile bize iletmeniz gereklidir.

Dönüşüm takibiyle ilgili müşteri hizmetlerimizden her zaman destek alabilirsiniz.
Reklam formatlarınız nelerdir?
Yazılımımız reklamlarınızı uygun şekilde yeniden boyutlandırarak web sitelerinin mobil tasarımını bozmayacak şekilde göstermektedir.

Mevcut Reklam Formatlarımız :

- Pop-up
Sisteminiz güvenilir midir?
Reklamlarınızın ve bütçenizin güvenliğini bizim en önem verdiğimiz konuların başında gelmektedir. Çözüm ortaklarımız ile birlikte sağlamakta olduğumuz sahtekarlık önleyici filtreleri ve sektör tecrübelerimizi birleştirerek oluşturduğumuz güvenlik yazılımları her bir tıklamanın gerçek kullanıcılar tarafından yapıldığından emin olmak için çalışmaktadır.

Hileli tıklama yapan veya sistemi kötüye kullanmaya çalışan kullanıcıları tespit ettiğimizde en kısa sürede servisten uzaklaştırarak, kazandıkları bakiyeleri size geri iade ediyoruz.
Şahıs olarak Adnimo ile çalışabilir miyim?
Bireysel yada kurumsal olarak gerekli kriterleri karşıladığınız sürece bizimle çalışabilirsiniz.
Çalışmakta olduğumuz reklamverenleri bildirme & şikayet
Adnimo.com ortağı herhangi bir yayıncı veya reklamveren ile ilgili bir Hata / İhlal yada Kötüye Kullanım tespit etmeniz durumunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Admino.com olarak bu tip durumlara büyük bir hassasiyet ile yaklaşıyor ve en hızlı şekilde gerekli yaptırımları uyguluyoruz.
Reklamveren olarak neden Adnimo'yu tercih etmeliyim?
Adnimo.com aynı anda sağladığı Reklam Alma ve Reklam Verme özellikleri ile rakiplerinden ayrılmaktadır. Alanında ilk olan bu özellik ile Reklamverenlerin tek tek web sitesi sahiplerine ulaşma gerekliliğini, Web sitesi sahiplerinin ise Reklamveren arama ve doğru fiyatlar konusunda anlaşmaya çalışma mecburiyetini ortadan kaldırmıştır.

Ayrıca tüm Reklamverenlerimize şu özellikleri sağlamaktayız :

- Pop-Up Reklam Formatı ile Web Sitesi / Bloglara Reklam verebilme
- 5 Dakikada Reklamlara Başlayabilme İmkanı
- 20$ ve üstü Bakiye için Anında Başlangıç
- Hile Önleyici Gelişmiş Kontrol Sistemi
- Dünya Çapında Geniş Yayıncı Ağı
- Spesifik Hedefleme Seçenekleri
- Günlük +5M Üzeri Yüksek Trafik
- Anlık ve Tam Doğru İstatistikler
- Şeffaf ve Esnek Yönetici Paneli
- Çok Düşük TBM Oranları
- Güvenilir Web Siteleri
- Uluslararası Platform
- Canlı Destek
ve
- Maksimum Performans !

Web Sitenizden Çok Daha Fazla Dönüşüm Alabilirsiniz !
Teklifler Hakkında
Neden kampanyam/reklamlarım reddedildi/onaylanmadı?
Reklamlarınız Reklamveren Politikamıza uygun olmadığı için olumsuz olarak değerlendirilmiş
olabilir. Lütfen ilgili sayfayı tekrar inceleyiniz ve uzmanlarımızdan destek alınız.
Kaç adet kampanya ekleyebilirim?
Adnimo.com hesabınız içerisinde hedef ve amaçlarınız doğrultusunda dilediğiniz kadar kampanya oluşturabilir / ekleyebilirsiniz, herhangi bir limit bulunmamaktadır.
Reklamların minimum teklif tutarı nedir?
Reklamların "Minimum" Teklif Tutarları;

Pop-Up Reklamlarda Etkileşim başına: 0,0002 $

*** Tekliflere bağlı olarak reklam sıralamaları rekabet doğrultusunda değişmektedir.
*** Günlük, aylık bütçe olarak herhangi bir alt sınır bulunmamaktadır.
Ne kadar bakiyem kaldığını nasıl kontrol edebilirim?
Adnimo.com üzerinden Hesabınıza giriş yaparak Anasayfa ve Ödemeler bölümlerinde anlık olarak bakiye bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz.
Ödeme yöntemleri nelerdir?
Ödeme yöntemlerimiz "Havale / EFT", "Kredi Kartı" ve "PayPal"  olarak belirlenmiş olup istediğiniz şekilde ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.
Fatura kesiyor musunuz?
Yapılan tüm işlemlerin faturası kesilmekte olup dilediğiniz zaman E-­fatura yada kurye yolu ile sizlere gönderilebilir.
Kampanyam/reklamlarım ne zaman onaylanır?
Gerekli kriterlere uygun görülen kampanyalar en kısa sürede uzman ekibimiz tarafından
detaylıca incelendikten sonra "Onaylanır" yada "Reddedilir". Konu ile ilgili olarak her zaman uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.
Kampanya Hedeflemesi
Hangi hedefleme kriterlerine sahipsiniz?
Reklam sistemimizle aşağıdaki hedefleme seçeneklerini kullanarak reklamlarınızı özelleştirebilirsiniz.

Ülke
Reklamınızı ziyaretçi almak istediğiniz ülkere göre özelleştirebilirsiniz. (Örnek:Türkiye,ABD,Güney Kore,Hindistan vs.)

İnternet Sağlayıcı (ISP)
Reklamlarınızı tıklama almak istediğiniz internet servis sağlayıcısına göre özelleştirebilirsiniz. (Örnek:Ttnet, Turkcell 3g, Avea 3g, Superonline, At&t, Verizon)

Cihaz
Reklamlarınızı tıklama almak istediğiniz cihaz türüne göre özelleştirebilirsiniz. (Örnek:Bilgisayar, Cep Telefonu, Tablet)

İşletim Sistemi
Reklamlarınızı tıklama almak istediğiniz cihazın işletim sistemine göre özelleştirebilirsiniz.(Örnek: Windows 10, Android, IOS, MAC OS X vs)

Browser
Reklamlarınızı tıklama almak istediğiniz browser türüne göre özelleştirebilirsiniz. (Örnek:Chrome, Safari, Firefox, Internet Explorer)
Kampanyama neden trafik gelmiyor?
Kampanyanızın trafik almamasının en temel sebebi, doğru hedeflemenin yapılmamasından kaynaklanmaktadır. Size en uygun trafiği ve hedeflemeyi oluşturmak için uzman destek ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
Kampanyaların performansları nasıl kontrol edilir?
Oluşturduğunuz kampanyalara ait performansları, hedeflemenize ait dönüşümlerden kontrol edebilirsiniz. Ayrıca istatistik bölümünden anlık olarak tüm kampanyaların detaylarını inceleyebilirsiniz.
Kampanyalarımı nasıl optimize edebilirim?
Kampanyalarınızı seçeceğiniz hedefleme yönergelerinden size en uygununu seçerek optimize edebilirsiniz. Bu konu hakkında yardım almak için uzman destek ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Yayıncı

Genel Konular
Neden Adnimo'yu tercih etmeliyim?
Adnimo.com aynı anda sağladığı Reklam Alma ve Reklam Verme özellikleri ile rakiplerinden ayrılmaktadır. Alanında ilk olan bu özellik ile Reklamverenlerin tek tek web sitesi sahiplerine ulaşma gerekliliğini, Web sitesi sahiplerinin ise Reklamveren arama ve doğru fiyatlar konusunda anlaşmaya çalışma mecburiyetini ortadan kaldırmıştır.

Ayrıca tüm Yayıncılarımıza şu özellikleri sağlamaktayız :

- Pop-Up Reklam Formatı ile Web Sitesi / Bloglara Reklam alabilme
- Site Kategorilerine Özel Uyumlu Reklamlar
- 20$ ve üstü Kazançlar için Anında Ödeme
- 5 Dakikada Reklam Yayınına Geçiş
- Şeffaf ve Esnek Yönetici Paneli
- Seçkin Reklamveren Ağı
- %100 Ödeme Garantisi
- Uluslararası Platform
- Güvenli Reklamlar
- Anlık İstatistikler
- Canlı Destek
ve
- Maksimum Kazanç !

Sizde Web Sitenizden Çok Daha Fazla Para Kazanabilirsiniz !
Web sitem ne zaman onaylanacak?
Adnimo.com'da Web siteniz veya Uygulamanız onaylanmadan önce değerlendirilerek, uzman ekibimiz tarafından Yayıncı İlkeleri sayfamızdaki şartlarımızın yerine getirdiğinden emin olunur ve ardından onay işleminiz gerçekleştirilir.

Genellikle talepleriniz yoğunluğa bağlı olarak değerlendirilir ve buna bağlı olarak da en kısa sürede sonuçlandırılır.
Web sitem neden reddedildi?
Adnimo.com'a yapmış olduğunuz başvuru Yayıncı İlkelerimizde bulunan şartları tam olarak yerine getirmediği için reddedilmiştir, ilgili sayfayı tekrar inceleyip tekrar başvuru yapmanız gerekmektedir. Konu hakkında uzman ekibimiz ile iletişime de geçebilirsiniz.
Hesabım neden kapatıldı?
Adnimo.com üzerinde kurallara uygun olarak yayınlanmayan reklamlar hesabınızın kapatılmasına neden olacaktır. Kuralları dikkatlice okuduğunuzdan ve uygun şekilde Reklam Alarak / Reklam Yayınladığınızdan emin olunuz.
Çalışmakta olduğumuz yayıncıları bildirme & şikayet
Adnimo.com ortağı herhangi bir yayıncı veya reklamveren ile ilgili bir Hata / İhlal yada Kötüye Kullanım tespit etmeniz durumunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Admino.com olarak bu tip durumlara büyük bir hassasiyet ile yaklaşıyor ve en hızlı şekilde gerekli yaptırımları uyguluyoruz.
Reklamlar
Reklam eklerken nelere dikkat etmem gerekli?
Adnimo.com üzerinden sitenize reklam alanı eklerken dikkat etmeniz gereken başlıca kurallar vardır. Bunlar ;

1- Web sitenizde pop-up reklam türünden en fazla 1 adet bulundurabilirsiniz.
2- Reklamlarımız exe, virüs, iframe, pop-up, trafik siteleri, hit değişim siteleri vs. ile elde edilen hit ile kullanılamaz.
3- Sitemizden aldığınız reklam kodlarında oynama yapmanız, reklam kodlarını reklam alanlarına üst üste eklemeniz, farklı reklam türlerine çevirmeniz kesinlikle yasaktır.
4- Boş / İçerik bulunmayan / Sadece Reklamlardan oluşan web sitelerine reklam alamazsınız.
5- Art niyetli tüm hareketler ve Kötüye kullanım hesabınızın kapatılmasına yol açacaktır.
Birden fazla web sitem var ne yapmalıyım?
Birden fazla web sitesine sahip olan yayıncılarımızın Adnimo.com üzerinden ayrı ayrı hesaplar oluşturmasına gerek yoktur, başarılı bir şekilde üye olduktan sonra sitelerim kısmından dilediğiniz kadar site ekleyip silebilirsiniz.
Aldığım bir reklam kodunu sub-domainlerime ekleyebilir miyim?
Her sub-domaininiz için siteler kısmından yeni site oluşturuyormuş gibi eklemeniz gerekmektedir. Bu şekilde kullanabilirsiniz.
Hemen reklam yayınlamaya başlayabilir miyim ?

Eklemiş olduğunuz siteniz 3 iş günü içerisinde incelenip onaylandıktan sonra reklam yayınlamaya başlayabilirsiniz. 

Kazançlar
Hangi koşullarda kazanç elde edebilirim?
Web sitenize giriş yapan ziyaretçilerin reklam ağımıza sorunsuz şekilde ulaşması (Etkileşim / Tıklamada bulunması) sonucunda ziyaretçileriniz üzerinden kazanç elde edersiniz. Gösterimler için bir ücret kazanmazsınız. 
Kazançlarımı nerede görebilirim?
Kazançlarınızı panelinize giriş yaparak kazançlar başlığı altında görüntüleyebilirsiniz.
Ödememi nasıl tahsil edebilirim?
Ödemelerinizi ödeme yöntemleri başlığı altında seçmiş olduğunuz "Havale / EFT" veya "Paypal" üzerinden tahsil edebilirsiniz.
Ödeme yöntemlerimi nasıl düzenleyebilirim?
Ödemeler sekmesinde bulunan ödeme yöntemleri başlığından gerekli değişiklikleri sağlayabilirsiniz.
Ödemem ne zaman yapılacak?
Adnimo.com’da ödemeler talep üzerine yapılmaktadır. Reklam yayınlayarak hesabınızda biriken bakiyeyi, herhangi bir zaman kısıtlaması olmadan ödeme talebi ile çekebilirsiniz. Oluşturulan ödeme talepleri muhasebe departmanımız tarafından işleme alınarak 1 - 3 iş günü içerisinde seçtiğiniz ödeme yöntemi ile size ulaştırılacaktır.
Ödeme talebi oluşturamıyorum?
Ödeme talebi oluştursbilmek için bakiyenizin en az 20 $ olması gerekmektedir.
Ödemeler yapılırken herhangi bir kesinti olur mu?
Paypal ödemelerinde para gönderim ücreti yayıncıya yansıtılmaktadır. (Paypal cüzi miktarda komisyon almaktadır)
Banka havalesi ile yapılan ödemelerde işlem ücreti tarafımızdan karşılanmaktadır.
Teknik
Reklam kodunu nasıl alabilirim?
Adnimo.com paneli içerisinde sitelerim başlığı altında eklemiş olduğunuz sitenizin üstüne tıklayınız, açılan sayfada reklam alanları oluşturabileceğiniz bir pencere açılacaktır. Buradan reklam alanı oluşturunuz. Başarıyla oluşturduktan sonra reklam kodu al seçeneğinden, o reklama ait kodu kolayca alabilirsiniz.
Adsense ile birlikte reklamlarınızı yayınlayabilir miyim?
Evet Adsense reklamlarınız ile birlikte Adnimo.com üzerinden almış olduğunuz reklamlarınızı bir arada kullanabilirsiniz.
Bir sayfada en fazla kaç reklam gösterilebilir?
Adnimo.com üzerinden almış olduğunuz pop-up kodunu 1 web sayfası üzerinde en fazla 1 kere kullanabilirsiniz, farklı pop-up reklam kodlarıyla birlikte kullanılması yasaktır.
Web sitemde neden reklam göremiyorum?
Adnimo.com paneliniz üzerinden almış olduğunuz reklam kodunuzu web siteniz üzerinde doğru şekilde eklediğinize emin olunuz, eğer eminseniz destek talebi oluşturup uzman ekibimizden yardım isteyebilirsiniz.
Reklam Kullanım Şartları
Ziyaretçileri reklamlara tıklamaya teşvik edebilir miyim ?
Yayıncıların sitelerine giren ziyaretçileri Adnimo.com reklamlarını tıklamaya teşvik etmesine veya zorunlu tıklatma yapılmasına (Engellenemez biçimde oluşturulmasına) hiçbir şekilde izin verilmez, ayrıca yanlışlıkla tıklama yapılmasına yol açabilecekleri reklam alanları oluşturulması kesinlikle yasaktır.
Reklam kodları üzerinde oynama yapabilir miyim?
Yayıncılarımızın sitemizden sağladıkları reklam kodları üzerinde herhangi bir oynama yapmaları kesinlikle yasaktır.
Ziyaretçilere ödeme teklifi yapabilir miyim?
Yayıncılarımız sitelerini ziyaret eden kullanıcılara reklamları tıklamaları karşılığında ödeme teklifinde bulunmaları ve benzeri yaptırım / bildiri / duyuru gibi hareketlerde bulunmaları kesinlikle yasaktır.
Adnimo.com politikalarına aykırı davranışta bulunulması durumunda ne olur?
Yayıncılarımızın yapmış olduğu politika ihlalleri'nin tespit edilmesi durumu "Dolandırıcılık" olarak kabul edilerek, mevcut üyelikleri "İptal" edilir.

Politika ihlalleri doğrultusunda elde ettikleri bakiye'nin tespit edilmesi durumunda "Haksız Kazanç" olarak kabul edilerek, ödemesi gerçekleştirilmez.

Art niyetli tüm hareketler ve Kötüye kullanım hesabınızın kapatılmasına yol açacaktır.